2025. aasta on kuulutatud eesti raamatu aastaks, sest möödub 500 aastat esimese eestikeelse raamatu ilmumisest. Sellest inspireerituna kannab Tartu Ülikooli tänavune talveülikool pealkirja „Õppimine loeb“.
Talveülikooli programmijuht Esta Pilt julgustab olema uudishimulik ja leidma endale sobiv talvekursus. „Elukestev õppimine aitab kaasa enesearengule ja kindlustab konkurentsivõime tööturul. Eneseväljendusoskus ja funktsionaalne lugemisoskus tulevad alati kasuks. Varem osalenute sõnul kipub just talvel olema rohkem aega õppimiseks,“ ütles Pilt.
Talveülikool on täienduskoolituste sari, mille programmis on tänavu ligi 20 põnevat kursust eri sihtrühmadele. Esimest korda pakutakse näiteks koolitust „Lugude jutustamine“. ISO standardi alusel selge tarbeteksti koostamise kursusel õpetab Kristel Ress usaldusväärset keeleabi leidma ja iseenda tekste lihvima. Veebruaris tuleb kordamisele suveülikoolis kiitvat tagasisidet saanud „Loovkirjutamise kursus“, mida juhendab ajakirja Universitas Tartuensis peatoimetaja Tiia Kõnnussaar. Juba jaanuari lõpus õpetab graafiline disainer Helen Ilus kursusel „Efektsete infograafikute loomine Canvas“ sõnumit visuaalsel kujul edasi andma.
Kavas on ka koolitused, kus saab õppida häid psühholoogilisi võtteid muusikainstrumendi õpetamiseks, argumenteerimisoskuste arendamiseks ja keerulise iseloomuga inimestega suhtlemiseks, aga ka veehirmu ületamiseks. Kõigi talveülikooli koolitustega on võimalik tutvuda ja neile registreeruda talveülikooli kodulehel.
Talveülikooli kursused toimuvad jaanuaris ja veebruaris Tallinnas ja Tartus.